kharkivleft (kharkivleft) wrote,
kharkivleft
kharkivleft

Харківська «ПРЯМА ДІЯ»: «Студентське рабство» — п'єса за сюжетом Міністерства соцполітики.

Харківська «Пряма дія»: «Студентське рабство» — п'єса за сюжетом Міністерства соцполітики.

Пятниця, 13 березня. Харківська студентська профспілка «Пряма дія» проводить театралізовану акцію протесту проти урядового законопроекту «Про зайнятість населення», який дозволяє використовувати безкоштовну працю студентів-стажерів.


О 16.00 на центральному майдані Харкова споруджується справжній будівельний майданчик. Але це не черговий косметичний ремонт під Євро-2012, це харківські студент(к)и намагаються привернути увагу до справжніх проблем.


«Краще один раз побачити...» — кажуть організатори студентського протесту, і на імпровізованій сцені з'являється головний герой перфоменсу — персоніфікований Капітал. Похмуре обличчя, спотворене важкими думами про порятунок капіталістичної системи, та батіг в руці свідчить про серйозні наміри. «А ну, працювати безкоштовно, худобо!», наказує він студент(к)ам, і бідолашним дівчатам та хлопцям не залишається робити нічого іншого. Вони беруть у руки цеглини капіталізму («Безкоштовну працю» та «Платну освіту»), і починають розбудовувати капіталістичні відносини.

Ігор, учасник Харківської незалежної профспілки «Пряма дія»: «5 квітня урядовці з Мінсоцполітики презентували концепцію нового закону «Про зайнятість населення». Зокрема, голова провідного відомства охарактеризував його як «вигідний для студентів(-ок)»... Хоча, чесно кажучи, я не знаю якими треба бути йолопами, щоб повірити в ці байки».

Після будівельної метушні розбудова капіталізму закінчується не менш капіталістичним хепіендом: Капітал займає місце на збудованому троні — систему збережено за рахунок безкоштовної праці студентів.Нагадаємо, ст. 28 законопроекту дозволяє не виплачувати заробітну плату студентам-стажерам на строк до 6 місяців за «взаємною згодою» сторін. Таким чином, роботодавець отримує змогу тиснути на студентів(-ок) під час укладання трудового договору. В таких умовах молодь, що має низьку конкурентоздатність на ринку праці, буде вимушена погоджуватись на кабальні угоди.


Також ст. 3 проекту виключає студентів з переліку осіб, які відносяться до категорій зайнятого населення. Таким чином, урядовці використовують юридичні важелі з метою послаблення позицій студентів перед роботодавцем, фактично прирівнюючи їх до дармоїдів.

Під час акції студпрофспілка «Пряма дія» висунула вимоги студентства до Міністерства соціальної політики:

1. Залишити в законі положення про належність студентів до категорії зайнятого населення.
2. Не допустити легального закріплення неоплачуваної праці.
3. Встановити соціальну (прожиткову) стипендію.
4. Підвищити суму стипендії до прожиткового мінімуму.


Леся, учасниця акції, київська «Пряма дія»: «Ми бачимо, що системі, на якій ґрунтується сучасна влада, стає все важче знаходити відповіді на нові виклики. І хоча буржуазні відносини зберігаються, але в цілому капіталістична система тріщить по швах. Авжеж, дії уряду, не включають до порядку денного системні зміні. Влада намагається всіма силами зберегти існуючі відносини. І, в будь-якому випадку, не за свої кошти».

IMG_3310     IMG_3325
АТН: "На площади Свободы студентов побили кнутом (+ВИДИО)" (13.04 19:27)
- http://atn.ua/newsread.php?id=77336ПРЯМА ДІЯ: Студент(к)и відмовляються працювати безкоштовно: робота "на шару" при стипендії у 720 гривень на місяць - "сміх крізь сльози" (2012-04-19) - http://direct-action.org.ua/

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments